bpost stuurt opnieuw pakjes naar de Verenigde Staten… net op tijd voor de feestdagen
Vanaf maandag 8 december kunnen particuliere klanten in België opnieuw pakjes naar de Verenigde Staten versturen. bpost heeft een nieuwe procedure ingevoerd die voldoet aan de veranderde Amerikaanse douanevereisten. Zo kan deze dienstverlening net voor de feestdagen hervat worden.
Vrijdag 5 december 2025De heropstart van pakjeszendingen naar de VS voor particulieren volgt op een tijdelijke opschorting naar aanleiding van recente wijzigingen in de Amerikaanse douaneregels. Dankzij het nieuwe proces kunnen Belgen opnieuw cadeaus en pakjes versturen naar vrienden en familie aan de overkant van de Atlantische Oceaan.
Een eenvoudige en transparante procedure
Concreet worden klanten, zoals gebruikelijk, gevraagd om de inhoud en de waarde van hun pakje te declareren. Ook het land van oorsprong van de inhoud moet aangegeven worden. Om te voldoen aan de Amerikaanse verplichting tot vooruitbetaling van invoerrechten, heeft bpost zijn proces aangepast. Klanten betalen:
- De verzendkosten van het pakje.
- De toepasselijke invoerrechten, plus een kleine verwerkingskost.
Deze verwerkingskost stelt bpost in staat om de nodige administratieve verwerking te dekken, inclusief eventuele wisselkoersschommelingen.
Er blijft één uitzondering: als geschenk aangeduide pakjes (van een particulier aan een particulier) met een waarde onder 100 USD zijn vrijgesteld van invoerrechten. Er geldt alleen een vaste verwerkingskost van 2 USD.
Inzet voor klanten
bpost heeft nauw samengewerkt met zijn internationale partners om deze dienstverlening zo snel mogelijk te herstellen.
De nieuwe oplossing geldt voor particuliere klanten en kleine ondernemingen. Professionele contractklanten blijven gebruikmaken van de internationale oplossingen van bpostgroup, voor deze klanten zijn zendingen naar de VS altijd mogelijk gebleven.